chuze

Jak zhubnout prostřednictvím chůze?

Článek je možné přečíst za 2 minuty

Proměňte své tělo pomocí chůze: Tréninkový plán, který funguje

Už jste vyzkoušeli téměř všechny druhy fyzických aktivit – od plavání přes jógu a spinning, ale přesto jste nedosáhli žádného viditelného pokroku na váze? Možná byste měli vyzkoušet pravidelnou chůzi. Je to přirozený pohyb, který vám může pomoci dosáhnout štíhlejší postavy, aniž byste potřebovali speciální vybavení. Je však důležité si uvědomit, že ne všechna chůze je stejná. Pokud skutečně chcete zhubnout, je třeba dodržovat několik základních pravidel. Nyní vám prozradíme, jak zhubnout pomocí chůze a dosáhnout překvapivých výsledků pro vaši postavu.

Rozhodli jste se pro pravidelnou procházku? Nezapomeňte na výběr vhodných sportovních obuvi.

Velkou výhodou chůze je, že nepotřebuje žádné speciální vybavení. Nicméně je důležité investovat do kvalitních bot. Správně zvolená obuv vám pomůže vyhnout se nepříjemným otlakům a také sníží riziko bolesti pohybového aparátu. Pokud nevíte, jaké boty si vybrat, doporučujeme navštívit specializovaný obchod s běžeckou obuví. Tam vám provedou diagnostiku vašeho došlapu a doporučí vhodnou obuv, která je vhodná pro rychlou chůzi. Uvidíte, že s dobře zvolenou obuví se vám bude chodit mnohem pohodlněji a tím si chůzi i více oblíbíte.

turistika horyJaká by měla být frekvence chůze pro úbytek váhy?

Pokud si myslíte, že stačí jednou týdně vyrazit na hodinovou procházku a za měsíc zhubnete 5 kg, musíme vás zklamat. Je pravda, že každý pohyb je pro tělo prospěšný, ale pokud chcete zhubnout chůzí, stejně jako při formování postavy při silovém tréninku, je nezbytná pravidelnost. Jak často byste se měli vydat na procházku, abyste skutečně viděli pokles na váze? Ideálně byste měli začít s 30 až 60 minutami svižné chůze minimálně 3krát týdně.

Pokud se chcete pokusit zhubnout pomocí chůze, je důležité si uvědomit, že je nezbytné udržovat kalorický deficit.

I když pravidelně dosahujete stanoveného počtu kroků týdně pro hubnutí, váha se stále nezmenšuje? Je důležité zamyslet se nad celkovým kalorickým příjmem a výdejem. Klíčem k hubnutí je udržování kalorického deficitu, což znamená, že váš energetický výdej by měl převyšovat energetický příjem. Rychlá chůze sice spaluje kalorie, ale pokud konzumujete během dne velké množství jídla, není divu, že nepřicházíte o váhu.

Štítky: , , , ,