uspech

10 inspirativních příběhů úspěšných lidí

Článek je možné přečíst za 2 minuty

Jak se 10 obyčejných lidí stalo výjimečnými: Inspirujte se jejich cestou k úspěchu!

Svítá nový den a s ním i nové příležitosti. Své sny a cíle můžeme dosáhnout, pokud najdeme tu pravou motivaci a inspiraci. A je tu něco silněji motivujícího než příběhy úspěšných lidí, kteří už své sny dosáhli? Proto jsem pro vás připravil deset inspirativních příběhů úspěšných lidí, kteří vás mohou motivovat k dosažení vašich snů.

  1. Opravdu úžasný je příběh J.K. Rowlingové, autorky série knih o Harrym Potterovi. Její život nebyl vždy jednoduchý. Byla nezaměstnaná, rozvedená matka na podpoře. Ale i přes všechny nesnáze věřila ve svůj sen a napsala jednu z nejprodávanějších knižních sérií všech dob.
  2. Thomas Edison, vynálezce žárovky, se proslavil svou vytrvalostí a odolností vůči neúspěchu. Předtím, než vynalezl funkční žárovku, provedl tisíce nezdařených pokusů. Ale nikdy se nevzdal.
  3. Znáte příběh Oprah Winfrey? Její dětství a mládí byly plné zneužívání a chudoby. Dnes je jednou z nejvlivnějších žen na světě a inspirací pro mnoho lidí.
  4. Elon Musk, zakladatel společností SpaceX a Tesla, je známý svou neústupností a touhou překonávat hranice. Jeho vize o kolonizaci Marsu a vývoj plně autonomních automobilů mohou znít jako sci-fi, ale on je dělá skutečností.
  5. Příběh Stany Katic, známé z televizního seriálu Castle, nám ukazuje, že někdy musíme riskovat, abychom dosáhli svých snů. Přestěhovala se do Los Angeles bez jakéhokoli zajištění, ale s odhodláním stát se herečkou. Dnes patří mezi uznávané herečky.
  6. Nelson Mandela prožil 27 let ve vězení za svůj boj proti apartheidu v Jižní Africe. Nevzdal se své vize svobodné a rovnoprávné země a stal se prvním černošským prezidentem Jižní Afriky.
  7. Walt Disney byl propuštěn z jedné novinové společnosti, protože byl “zbaven inovací”. Ale on neztratil svou kreativitu a stvořil impérium Disney.
  8. Slavný boxer Muhammad Ali nebyl jen vynikající sportovec, ale i průkopník v boji za občanská práva. Jeho odhodlání bojovat jak v ringu, tak mimo něj, je velkou inspirací.
  9. Steve Jobs, spoluzakladatel společnosti Apple, byl vyhozen ze své vlastní společnosti. Ale místo toho, aby se vzdal, založil další úspěšnou firmu – NeXT – kterou Apple nakonec koupila.
  10. A nakonec Malala Yousafzai, která byla postřelena Talibanem za to, že chtěla chodit do školy. Dnes je nositelkou Nobelovy ceny míru a bojuje za právo na vzdělání pro všechny děti.

Každý z těchto lidí se setkal s překážkami na cestě k úspěchu. Ale nevzdali se. Věřili ve své sny a bojovali za ně. Ať už jsou vaše sny jakékoliv, můžete je dosáhnout. Stačí věřit a nevzdat to.

Štítky: , , , , , , , , ,